Čarodějnictví Wicca základ

25. november 2017 at 14:51 | ╬ Gothic Soul ╬ |  ╬Magic and rituals╬
Pentagram v kruhu neboli Pentakl je jeden ze symbolů Wiccy (Může symbolizovat například období života (narození, dospívání, dospělost, stárnutí a nakonec smrt), může označovat i člověka (rozpažené ruce, nohy a hlava), (voda, země, vzduch, oheň a éter).).
Wicca je novopohanské náboženské hnutí, forma moderního čarodějnictví, vzniklé v polovině 20. století v Anglii zahrnující prvky předkřesťanských náboženství, především keltského, ale také antického a germánského, lidové tradice a ceremoniální magie. Nemá žádnou centrální autoritu či knihu, proto neexistuje přesná shoda jako co se týče víry a praktik, tak toho jaké jsou považovány za wiccanské a které ne. Jedná se o nejvlivnější a nejznámější formu novopohanství.

Ve wicce jsou v základě uctívána dvě božstva. Prvním je Bohyně, často nazývaná Trojná bohyně spojovaná s měsícem, druhým je Rohatý bůh. Zároveň jsou však uctívána mnozí další bohové a bohyně z různých kultur, kteří jsou považováni za aspekty výše zmíněných božstev. Některé formy wiccy jako Reclaiming nebo Dianická Wicca však kladou důraz především na uctívání Bohyně.

Původní wicca je mysterijní tradice organizovaná do takzvaných covenů, jejíž zasvěcovací linie začíná u Geralda Gardnera. Tento britský okultista, zpravidla považovaný za zakladatele tohoto náboženství, v roce 1954 prohlásil že byl v roce 1939 zasvěcen do starobylého náboženství, kterým je právě wicca. Jeho tvrzení je však obvykle zpochybňováno. Coveny odvozující svůj původ od Gardnera jsou nazývány Britská tradiční wicca a zahrnují především gardneriánskou a alexandrijskou wiccu. Od 70. let se během popularizace tohoto náboženství objevila řada tradic povolujících samozasvěcení a obsahující zpravidla také další odlišnosti oproti původní wicce. Tyto tradice se zpravidla nazývají eklektická wicca.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Chiméra Chiméra | 4. december 2017 at 13:17 | React

Pred pár rokmi sa mi do rúk dostala kniha o vicca mágii. Tam bolo popísané všetko možné o rituáloch a kúzlach.Akých bojov máš pri čarovani vivolávať.Runi , karty.Bola veľmi zaujímavá a niečo som si z toho napísala.

2 ╬ Gothic Soul ╬ ╬ Gothic Soul ╬ | Email | Web | 4. december 2017 at 13:41 | React

[1]: pekné

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama