Kameny podle znamení

28. november 2017 at 12:27 | ╬ Gothic Soul ╬ |  ╬The power of stones╬
Je to jen pověra nebo to opravdu funguje? Co o nás prozradí horoskop a kameny k němu přiřazené? Mohou nám kameny podle znamení pomoci při nemocech? Každé znamení zvěrokruhu obsahuje určité charakterové vlastnosti i životní postoje.

Ne vždy se musí osoba narozená v tomto znamení plně slučovat s popisem, ale v zásadě to alespoň v nejdůležitějších aspektech sedí. Tak jako raci jsou lidé pro rodinu, jako lvi jsou draví a živočišní, tak i ryby, berani a všichni ostatní se vyznačují určitými vlastnostmi. Stejně jako ke každému znamení přiřazujeme přírodní živly, slunce a měsíc, tak lze přiřadit i vhodné kameny, které nám dodají potřebnou odvahu a mohou nás i léčit.

Tedy znamení zvěrokruhu nejsou jen popisy osobnosti. Patří k nim i různé důležité atributy. Například drahé kameny podle znamení. Každému znamení jich náleží hned několik. Používat je můžeme stejně jako talismany a pokud je vhodně skloubíme, mohou nám pomoci v dodání síly při důležitých rozhodnutích nebo i při nemoci. Kameny podle znamení jsou tradiční doplnění zvěrokruhu. Pojďme si konkrétně říci, k jakému znamení náleží který kámen.

Kameny podle znamení

BERAN
21.3. -20. 4.Ametyst, karneol, jaspis, rubín, diamant
BÝK21.4. - 21.5.Achát, avanturín, malachit, růženín
BLÍŽENCI22.5 - 21.6.Tygří oko, jantar, citrín, topaz
RAK22.6. - 22.7.Chalcedon, měsíční kámen, perly, jantar
LEV23.7 - 23.8.Jantar, křišťál, diamant, smaragd, sluneční kámen
PANNA24.8. -23.9.Achát, citrín, granát, karneol, lazurit
VÁHY24.9. - 23.10.Obsidián, topaz, akvamarín, růženín, perla, korál
ŠTÍR24.10 - 23.11.Magnetit, hematit, býčí oko, granát, rubín, topaz
STŘELEC24.11. - 21.12.Sodalit, safír, labradorit, obsidián, tyrkys, záhněda
KOZOROH22.12. - 19.1.Růženín, rubín, křišťál, tyrkys, záhněda
VODNÁŘ20.1 - 18.2.Jaspis, jantar, akvamarín, křišťál, čaroit
RYBY19.2. - 20.3.Korál, tyrkys, opál, jaspis, měsíční kámen

Jak si vybírat kameny podle znamení

V první řadě při výběru kamene je nejdůležitější spoléhat na intuici. Můžeme se rozumově zaměřit na určitou vhodnou skupinu kamenů, pak si ale každý vzít do ruky, chvilku ho osahat a podle pocitu si vybereme ten nejlepší. Nemusí to být jen jeden, někdy jsou nám blízké dva až tři kameny. To je v pořádku, ale zase to nesmíme přehánět. Když si vybereme ten "náš" nejlepší, pak ho musíme umět používat. Správně vybraný kámen by měl dodat energii, sílu, podpořit sebevědomí. Prostě a jednoduše v nás umocnit rovnováhu.

Kámen tedy můžeme vybírat podle intuice, jaký je nám nejbližší. Pokud ale víme, že nás čeká důležité a těžké období nebo v takovém období momentálně jsme, můžeme vybírat vyloženě cíleně. Tedy najít a vybrat vhodnou charakteristiku a takový kámen si zakoupit. To samé platí, pokud jsme nemocní. Najdeme si v popisu kamene ten nejvhodnější a koupíme si ho jako lék. Poslední variantou, jak využít kameny podle znamení, je vybrat si nějaký nám nejbližší a nosit ho neustále při sobě jako malou jistotu. Bude naší berličkou v problémech a dodá nám odvahu.

Co od jakého kamene čekat?

Každý kámen má jiné vlastnosti, které jsou pro něj typické. Vezměme si několik základních a řekněme si, co od každého z nich můžeme očekávat a jak nám mohou pomoci.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama